Sprchový filtr Dios lesklý (chrom)

Značka: Dios
990 Kč 818,18 Kč bez DPH

Sprchový filtr na chlor, zamezuje svědění a vysoušení kůže. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sprchový filtr Dios odstraňuje chlor, sirovodík, těžké kovy a další škodliviny. Zamezuje svědění a vysoušení pokožky, blahodárně působí u dospělých a dětí s problémy jako lupénka a ekzém, omezuje tvorbu lupů.
Filtr jednoduše našroubujete mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici.
Kapacita filtru je 30 tisíc litrů, což je asi 1 až 1,5 roku používání.

Rozměry 50x150 mm, závit standartní, na vodu horkou i studenou. Povrchová úprava pokovením - "pochromováním". Úprava "pochromování" je jen povrchová úprava, která se dělá ručně a občas se není možné vyhnout povrchovému „poničení“ dochází. A to ještě v továrně a nebo pak u vás doma při instalaci nebo používání. Filtr nicméně funguje dobře a toto povrchové "poničení" nemůže být uznáno jako důvod k reklamaci.

DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál; každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně – oxidační (redox) reakce. Tato základní vlastnost média, obsaženého ve sprchovém filtru DIOS, je s výhodou při filtraci vody využívána. Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor – na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru – z volného chloru vzniká neškodný chlorid. Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázáné na médium. Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí. Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen“. Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí. Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.