Tvrdá voda - IPS KalyxX BlueLine, postříbřené elektrody 1"

3 990 Kč 3 297,52 Kč bez DPH

Kalyxx na vodní kámen - iontový polarizátor KalyxX BlueLine. Brání usazování vodního kamene, staré úsady rozpouští. Vhodný na úpravu pitné vody. Jednoduchá instalace, nepotřebuje elektřinu. Postříbřené elektrody působí také antibakteriálně.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Iontový polarizační systém IPS KalyxX BlueLine fyzikálně - galvanicky upravuje vodu. Brání usazování vodního kamene v potrubí studené i teplé vody, v topných tělesech, ve vodovodních bateriích, ve spotřebičích a podobně. Snižuje usazování vodního kamene o 76 %, již vzniklé usazeniny postupně odstraňuje. Výrobce MM Aqua Swiss SK jej doporučuje i na úpravu pitné vody, je certifikovaný pro dlouhodobý kontakt s pitnou vodou. KalyxX BlueLine má oproti KalyxX RedLine postříbřené elektrody, což působí částečně antibakteriálně.

KalyxX se jednoduše instaluje, nepotřebuje elektřinu ani údržbu. Funguje i tam, kde nefunguje permanentní magnet (u vody s vyšší vodivostí - konduktivitou). Záruka je dva roky, bude však patrně dobře fungovat minimálně 10 let. Nesnižuje tlak v rozvodech. Instaluje se přímo na potrubí (měděné, CPVC i PVC, PEX a podobně). Šířka 5 cm, délka 25,1 cm, maximální průtok 4000 l/hod..

1": max průtok 4000 l/hod, objednat 1"

3/4": max průtok 3200 l/hod, objednat 3/4"

1/2": max průtok 1000 l/hod, objednat 1/2" 

Je vhodné před KalyxX předřadit některý filtr na zákal. Za KalyxX můžete dát jakýkoliv filtr podle vaší další potřeby.

IPS KalyxX je průtokové zařízení. Není to magnet, uvnitř má elektrody ve tvaru turbíny ze dvou různých elektricky vodivých materiálů. Konstrukční řešení je chráněno patentem TGP® - turbulentní galvanická polarizace. Zařízení vytváří vířivé proudění vody a způsobuje změnu struktury minerálů. Protékající voda vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek o napětí 4,2 až 6 V. Minerály a soli tak v upravené vodě ztrácejí schopnost tvořit vodní kámen. Starší úsady jsou postupně odplavovány v podobě kalu. Například na měděných topných tělesech snižuje KalyxX usazování vodního kamene o 76,3 % (potvrzeno mezinárodním certifikátem IAPMO). Více...

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčovače KalyxX IPS na tvrdost vody
šroubení: G 1"