IPS KalyxX BlueLine 3/4" na vodní kámen, postříbřené elektrody

3 540 Kč 3 741 Kč 2 925,62 Kč bez DPH

Iontový polarizátor KalyxX BlueLine. Brání usazování vodního kamene, staré úsady rozpouští. Jednoduchá instalace, nepotřebuje elektřinu. Postříbřené elektrody působí antibakteriálně. Velikost šroubení 3/4". 

Iontový polarizační systém IPS KalyxX BlueLine fyzikálně - galvanicky upravuje vodu. Brání usazování vodního kamene v potrubí studené i teplé vody, v topných tělesech, ve vodovodních bateriích, ve spotřebičích a podobně. Například na měděných topných tělesech snižuje usazování vodního kamene o 76,3 %. Již vzniklé usazeniny zase postupně odstraňuje. Výrobce MM Aqua Swiss SK jej doporučuje i na úpravu pitné vody, je certifikovaný pro dlouhodobý kontakt s pitnou vodou. KalyxX BlueLine má oproti KalyxX RedLine postříbřené elektrody, což působí antibakteriálně (není ale určen na odstranění bakterií u vody s bakteriemi).

KalyxX se jednoduše instaluje, nepotřebuje elektřinu ani údržbu. Funguje i tam, kde nefunguje permanentní magnet (u vody s vyšší vodivostí - konduktivitou). Záruka je dva roky, bude však patrně dobře fungovat minimálně 10 let. Nesnižuje tlak v rozvodech. Instaluje se přímo na potrubí (měděné, CPVC i PVC, PEX a podobně). Šroubení 3/4", šířka 5 cm, délka 24,5 cm, maximální průtok 3200 l/hod..

1": max průtok 4000 l/hod, objednat 1"

3/4": max průtok 3200 l/hod, objednat 3/4"

1/2": max průtok 1000 l/hod, objednat 1/2"

Je vhodné před KalyxX předřadit některý filtr na zákal. Za KalyxX můžete dát jakýkoliv filtr podle vaší další potřeby.

Popis funkce: IPS KalyxX je průtokové zařízení, má vstupní a výstupní otvor. Není to magnet, uvnitř má elektrody ve tvaru turbíny ze dvou různých elektricky vodivých materiálů. Konstrukční řešení je chráněno patentem (TGP® - turbulentní galvanická polarizace). Zařízení vytváří vířivé proudění vody a způsobuje tak změnu struktury minerálů. Voda, která tělesem protéká, vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek o napětí 4,2 až 6 V. Minerály a soli v upravené vodě tak ztrácejí schopnost tvořit vodní kámen. Starší úsady jsou postupně odplavovány v podobě kalu. Například na měděných topných tělesech snižuje KalyxX usazování vodního kamene o 76,3 % (potvrzeno mezinárodním certifikátem IAPMO). Více...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení