Značka: Dios

Sprchový filtr Dios bílý na chlor

765 Kč 632,23 Kč bez DPH

Sprchový filtr Dios na chlor a další škodliviny, jednoduchá instalace.

Kategorie: Filtry do koupelny

Sprchový filtr Dios odstraňuje chlor, sirovodík, těžké kovy a další škodliviny. Zamezuje svědění a vysoušení pokožky, blahodárně působí u dospělých a dětí s problémy jako lupénka a ekzém, omezuje tvorbu lupů, je doporučován dermatology.
Filtr jednoduše našroubujete mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici.

Kapacita filtru je 30 tisíc litrů, pro zjednodušení se mění zhruba po roce. Rozměry 50x150 mm, závit standardní, na vodu horkou i studenou.

Instalace: Odmontujte sprchovou hadici od baterie, závity na baterii i hadici důkladně očistěte od vodního kamene, odstraňte staré těsnění. Zkontrolujte, zda je na vstupu do filtru přiložené těsnění a našroubujte filtr na baterii. Poté na druhý konec filtru našroubujte sprchovou hadici, použijte přiložené nové těsnění. Utahujte opatrně, dotahujte jen rukou. 

DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál; každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně – oxidační (redox) reakce. Tato základní vlastnost média, obsaženého ve sprchovém filtru DIOS, při filtraci využívá Redox reakce a s vysokou účinností váží chlor, a to na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Dechlorace je založena na změně elektronové struktury atomu chloru, kdy z volného chloru vzniká neškodný chlorid. Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázáné na médium. Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí. Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen“. Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny vápníku a hořčíku modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí. Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení